Üritused:

September:

01.09.20 Aktused. Teadmistepäev. 1.-9. klassid

02-04.09.20 Liiklusreeglid. 1.-9.klassid.

08.09.20 Rahvusvaheline grammatika päev.

10.09.20 Spordipäev. 1.-9.klassid

18.09.20 Maailma Koristuspäev.  5.-6.klassid.

Tallinna Mahtra Põhikooli õpilased on osalenud juba mitu aastat õpilasvahetusprojektis VeniVidiVici, mis on mõeldud neile noortele, kes soovivad õppida mõnes teises Eestimaa koolis.

Õpilasvahetuses saab olla 1 – 2 nädalat, see on piisav aeg selleks, et vahetuskoolis palju uusi tutvusi luua ja erinevaid tegevusi teha. Samas ei jää ka kodukoolis õppetööst maha ning nii on vahetusest naastes hea sujuvalt õpingutega jätkata. Tallinna Mahtra Põhikooli õpilased on juba aastaid vastu võtnud õpilasvahetusprojekti raames nii vene kui ka eesti õppekeelega koolide õpilasi, sest meie õpilastele on väga oluliseks olnud eesti keeles suhtlemine oma eakaaslastega.

DSC 0708 web

Alates 23. jaanuarist 2017 alustasime koostööd õpilasvahetuse osas Merivälja kooliga, leppisime kokku, et iga nädal võtab kumbki kool vastastikku vastu 2-3 õpilast ning kohtleb neid kui oma kooli õpilasi, kaasab neid oma kooli töödesse ja tegemistesse. Meie kooli õpilastele on oluline praktiseerida eesti keelt ning Merivälja kooli õpilased soovivad täiendada oma teadmisi vene keeles, samuti on väga tähtis tutvuda erinevate kultuuridega. Selle aasta jaanuaris ja veebruaris on Merivälja koolist õppinud meie juures juba 9 õpilast, meilt aga 5 õpilast.

Mõlema poole esindajad on igati rahule jäänud, kõik õpilased väidavad, et neile meeldis, mis sellest, et kõigest aru ei saanud. Nii Mahtra kui ka Merivälja kooli õpilased rõhutasid seda, et külalistesse suhtuti väga hästi ning sõbralikult.