Märts-Aprill

Üritused:

Distantsõppe

Tähelepanu!

Eriolukorra täiendatavate meetmete tõttu asendatakse alates 1.04 sooja lõunasöögi portsjon 6 päeva toidupaki vastu.

Toidupakkide jagamine toimub kolmapäeval, 1. aprillil ajavahemikus 11.00-13.00 TMPK, Mahtra 60 juures.

Küsimuste korral palume pöörduda telefoni teel +372 55990976

Jälgige infot!

Lugupeetud lapsevanemad!

Me jätkame õpilaste toilustamisega distants.perioodil. Toidu väljastamine toimub tööpaevadel kella 11.00-13.00

Palume jälgida infot!

Küsimuste korral pöörduge  +372 55990976

Lugupeetud lapsevanemad!

Kui teil tekivad küsimused aineõpetajatele või juhtkonnale, võite pöörduda e-meili teel.

Kontaktid on lisatud lingina.

Klassijuhatajad: Klassijuhatajad

Aineõpetajad: Aineõpetajad

Juhtkond: Juhtkond

Lugupidamisega

1. Uuri, mida noored viiruse kohta juba teavad. Lase neil rääkida mõtetest ning tunnetest, mis sellega seoses tekivad, täpsusta vajadusel fakte ja korrigeeri riskide kohta käivaid väärarvamusi.
  2. Paku juurde informatsiooni, selgita, kust sinu info pärineb ja millised on usaldusväärsed allikad info hankimiseks (Terviseamet, Maailma Terviseorganisatsioon, teadlaste ja arstide sõnavõtud jms). Suuna noori võimalusel jälgima ka Facebookis neile mõeldud kanalit Teeviit, kus vahendatakse viiruse kohta käivat ametlikku infot ja nõuandeid.
  3. Ära koorma noori infoga üle. Jäta võimalus infot juurde küsida. Võta päevakajalisi sündmusi jälgides viirusega seonduvad uued teemad ja vaatenurgad regulaarselt jutuks. Viiruse kohta saadakse igapäevaselt teada uusi fakte, mis aitavad selle käitumist mõista ja end paremini kaitsta.
  4. Uurige viiruse kohta koos midagi uut juurde (nt kuidas inimese keha viirustega võitleb ning millele viitavad haiguse sümptomid, kuidas viirused meid haigeks teevad ning mida me saame teha, et haigestumise riski vähendada).
  5. Selgita lihtsalt ja toetu faktidele, mitte emotsioonidele ega arvamustele.
  6. Ole rääkides tõsine ja veenev. Väldi hirmutamist ja ähvardamist – palju mõjusam on suunata noori tõeste faktide kaudu olukorda mõistma ja sellele vastavalt käituma.
  7. Juhi noorte tähelepanu mõtlematu käitumise tagajärgedele. Nakatudes seavad nad ohtu mitte ainult enda, vaid ka oma lähedaste tervise.
  8. Selgita, et viirus ei ole seotud vaid ühe riigi (nt Itaalia) või inimrühmaga – viirus ohustab kõiki vanusest sõltumata.
  9. Palu noortel pakkuda ise lahendusi vaba aja veetmiseks. Näiteks virtuaalse noorsootöö tegevused – mõtteid ja meetodeid leiad Eesti Noorsootöö Keskuse alalehelt "Noortevaldkonnale eriolukorras".
    • Sotsiaalmeedias kasuta teemaviidet #püsikodus.
  10. Selgita, et viiruse leviku tõkestamiseks peab vältima nii avalikke kogunemisi kui ka kohtumisi sõpradega.
    • Avalikus kohas peab rangelt järgima 2 + 2 põhimõtet: liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt 2-meetrist vahet.

Lugupeetud vanemad!

Tallinn võttis vastu otsuse, et alates 24. märtsist on kõik linna mänguväljakud ja staadionid nakkusohu vältimiseks suletud. See otsus puudutab ka Tallinna koolide juures paiknevaid platse ja väljakuid.

Ühtlasti tuletame meelde, et eile kehtestatud täiendavad liikumispiirangud näevad ette minimaalselt 2-meetrist distantsi inimeste vahel.

Tänades ja heade koostöösoovidega

Andres Pajula

Tallinna Haridusameti juhataja

Lugupeetud vanemad ja õpilased!
Kes ei vaadanud konverentsi, Eesti Vabariigi haridus- ja teadusministeri Mailis Repsi sõnul on distantsõppe pikendatud kaheks nädalaks.

Perioodil al 20.-26.04.2020 distantsõppet ei toimu, kuna on koolivaheaeg.

Selle õppeaasta tasemetööd jäävad ära.

Eksamite küsimus on veel lahtine.

Konveretsi ülekannet saate vaadata siit:

Lugupidamisega

Täpsem info koroonaviiruse kohta on üleval Terviseameti venekeelsel kodulehel:

https://www.terviseamet.ee/ru ja https://www.terviseamet.ee/ru/COVID-19.

Teie panuse eest ette tänades,

Andres Pajula

Tallinna Haridusameti juhataja